Opieka medyczna

"Gdyby co dziesiąty mieszkaniec ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliło by to milion ludzi rocznie"

Oferta skierowana dla uczniów, którzy chcą rozwinąć zainteresowania ratowniczo-medyczne i poszerzać wiedzę o problemach zdrowia człowieka. Na lekcjach uczeń pozna tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała, wybrane zagadnienia z anatomii, fizjologii. W tej klasie w teorii i praktyce zostaną przekazane zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabiegów resuscytacyjnych. Uczeń  nabędzie wiedzę o sposobach niesienia pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia, wypadkach i katastrofach, nauczy się promować zdrowie i zdrowy styl życia. Walorem nauki w klasie o tym profilu będzie wykształcenie w sobie cech, jakimi powinien wyróżniać się ratownik. Klasa medyczna to oferta dla osób, które swoją przyszłość łączą z ratownictwem medycznym, pielęgniarstwem, rehabilitacją czy pracą w szeroko rozumianej ochronie zdrowia.

Co czeka uczniów?

Jakie korzyści?

Pierwsza pomoc przedmedyczna służy ratowaniu zagrożonego życia.

Podstawę do działania stanowi niezbędna wiedza teoretyczna i ćwiczenia w praktyce. Zajęcia w tych klasach mają za zadanie uwrażliwić młodego człowieka na potrzebę niesienia pomocy innym, mają również wyrobić umiejętność kontrolowania emocji, zachowania spokoju i podejmowania właściwych decyzji służących ratowania zdrowia i życia.