Oddział Przygotowania Wojskowego

Klasa wojskowa to propozycja dla wszystkich, którzy chcą związać swoją przyszłość z pracą w wojsku i obronnością. Na kierunku realizowany jest przedmiot edukacja wojskowa. Oddział przygotowuje do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wojskowych, a także przygotowuje do podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych m.in. z bezpieczeństwem narodowym, wewnętrznym czy uczelniach wojskowych. Nauka w OPW to przede wszystkim realne korzyści dla uczniów. To zapewnienie dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do najbardziej prestiżowych akademii wojskowych w kraju oraz  perspektywa zostania oficerem Wojska Polskiego. Absolwent ma pierwszeństwo w trakcie naboru do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz preferencje przy realizacji programu Legia Akademicka skierowanego do studentów cywilnych (zwolnienie z zajęć teoretycznych na uczelni). To także możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP, a także wstąpienie do terytorialnej lub zawodowej służby wojskowej.

Co czeka uczniów?

Program nauczania obejmuje szkolenie zasadnicze, a także zajęcia praktycznie na terenie patronackiej Jednostki Wojskowej w Bielicach.

Jakie korzyści?