Zajęcia ze strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

12 października gościliśmy w naszej szkole strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Spotkanie zostało zorganizowane dla wszystkich klas i miało na celu przybliżyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Została również zademonstrowana prawidłowo przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby dorosłej oraz niemowlaka. Po prezentacji chętne osoby mogły pod czujnym okiem specjalisty przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Zajęcia były szczególnie przydatne dla części uczniów, którzy wybrali profil opieki medycznej. Bowiem, mogli przyjrzeć się praktycznym działaniom ratownika oraz posiąść bezcenna wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania życia.

Zajęcia ze strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content