Pierwszy krok w drodze do służby -egzamin teoretyczny w klasie IVA OPW zakończony sukcesem!

13 lutego 2024roku uczniowie klasy IVA Oddziału Przygotowania Wojskowego stanęli przed wyzwaniem egzaminu teoretycznego, który miał ocenić ich gruntowną znajomość zagadnień związanych z wojskowością. W skład komisji egzaminacyjnej weszli mjr Robert Wojciechowski z WCR Płock, st. kpr. Sebastian Żegnałek, st. chor. sztab. Mariusz Sobieraj oraz nauczyciel Piotr Romanowski. Pytania Obejmowały szeroki zakres tematyczny, począwszy od historii wojskowości, poprzez zasady taktyki i strategii, aż po współczesne wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego. Egzamin ten miał istotne znaczenie, gdyż zdobycie zaświadczenia daje możliwość skróconej służby przygotowawczej i dodatkowych punktów podczas aplikowania na wyższe uczelnie wojskowe, co zwiększa szanse w procesie rekrutacji. Podczas wizyty związanej z egzaminem mjr Wojciechowski postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami wygłaszając prelekcję dla kadetów klas Oddziału Przygotowania Wojskowego na temat służby w wojsku. Prezentacja pozwoliła uczniom zrozumieć służbę oraz możliwości związane z pracą w wojsku.

Pierwszy krok w drodze do służby -egzamin teoretyczny w klasie IVA OPW zakończony sukcesem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content