Tydzień Pełen Akcji: Nawigacja, strzelanie, taktyka i przetrwanie w Oddziale Przygotowania Wojskowego!

W tym tygodniu większość klas Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyła w intensywnych zajęciach praktycznych, które skupiały się na różnorodnych aspektach szkolenia wojskowego. Podczas tych zajęć kadeci zdobywali praktyczną wiedzę z nawigacji i terenoznawstwa, ucząc się korzystania z map, kompasów oraz identyfikacji punktów orientacyjnych. Dodatkowo, podczas treningów strzeleckich, skupiano się na doskonaleniu postaw strzeleckich i bezpiecznej obsłudze broni palnej, co jest kluczowe dla skuteczności w polu walki. Kolejnym ważnym elementem szkolenia były ćwiczenia taktyczne, w ramach których uczestnicy poznawali metody poruszania się w szyku i formacji, używania znaków niewerbalnych oraz poszukiwania ukryć i zasłon. W trakcie tych zajęć podkreślano znaczenie efektywnej komunikacji i współpracy w zespole. Nie zapomniano także o aspektach bezpieczeństwa i taktyki przetrwania. Uczniowie zdobywali podstawowe umiejętności z zakresu obserwacji i nasłuchu, co pozwalało im lepiej rozpoznawać sytuacje na polu walki. Ponadto, podczas nauki technik przetrwania, kadeci uczyli się podstawowych metod rozpalania ogniska oraz radzenia sobie w ekstremalnych warunkach terenowych .Te intensywne zajęcia nie tylko rozwijały umiejętności fizyczne i taktyczne uczestników, ale także budowały ich determinację i gotowość do służby w siłach zbrojnych.