Klasy mundurowe na Poligonie Sił Powietrznych w Ustce

Kadeci klas I A, I B, II A, III A Oddziału Przygotowania Wojskowego od 8 do 12 maja br. przebywają na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce 🌊. Pierwszego dnia pobytu nasi licealiści mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie o możliwości służby wojskowej. Brali również udział w szkoleniu medycznym 🩺Pod czujnym okiem żołnierzy kadeci obsługiwali urządzenie TCW Cyklop. Drugi dzień spędzili na zwiedzaniu bunkrów Bluchera jest to kompleks niemieckich bunkrów z lat 30 ubiegłego wieku. W programie poligonu m.in wykład o broni strzeleckiej oraz pokaz wyposażenia osobistego żołnierza. Bezpieczny i spokojny przebieg zapewnili opiekunowie p. Ewa Winkler, p. Marzena Wylot, p. Piotr Romanowski.

Klasy mundurowe na Poligonie Sił Powietrznych w Ustce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content